Veldloop te Zwijnaarde op 3/11 – jeugd

Nieuwjaar – Dat betekent dat ze terug is  : De Vlotte Pen

Het voelt raar… een weekend bestaat niet uit 4 dagen.  Toch is het nu even anders.  Dankzij de donderdag werd de vrijdag er voor velen onder ons zomaar aangebreid. 
En toch voelt het weer raar … ter perse gaan, dat betekent de cross achter de rug …  Maar morgen is het toch nog kalmpjes aan…  Sinds wanneer starten we het cross seizoen op een zaterdag?

Een dag gepasseerd, een dag beleefd , … en wat voor een dag.  Voor het eerst, speelde de ‘ochtendklaarte’ opnieuw voor wekker.  Gisteren is het ietsje later geworden dan gepland, maar toch wint de zon van de analoge technologie. 

De eerste stappen die ik buiten zet leren me dat het toch begint te winteren.  Een ijslaagje vormde zich op de voorruit van mijn wagen.  Ik kan een kleine glimlach niet onderdrukken en bedenk me dat die zelfde natuur me twee uurtjes later zal verlossen van het ‘gekrab’.

Zo gezegd, zo gedaan.  Tesawl(bijna)elve geweest terwijl we ons vehikel volstouwen met sporttassen en de plooistoel.  Uit automatisme halen we onze Rieme Supporter vest er bij en laden we het schaap in.  Tijd om Evergem achter ons te laten… Zwijnaarde lonkt.

De traditionele aankomstfile helpt ons op een trage (niet-ecologische) manier naar de verpozingsruimte van Don Bosco.  Het valt op dat jaar na jaar het schoolterrein volstroomt met gemotoriseerde voertuigen.  We zijn blij er terug bij te zijn !  Het cross Seizoen begint !!

Op het terrein aangekomen wensen we iedereen een zalige Feestdag.  Want … zeg nu zelf, de eerste dag van ons cross seizoen, dat moeten we vieren !  Meteen komen de eerste antwoorden binnen, onder de vorm van een nieuwjaarsdreupel, of onder de vorm van; “Moatjen … de crosscup hedde wel gemist é … da was toch tbegin van ons seizoen ?” … Tja … iedereen zijn waarheid.

Gelukkig kunnen we terug rekenen op het enthousiasme van onze jeugdtrainers.  Onze jongsten staan te springen om het slagveld (eu … cross parcours) te verkennen.  We doen dapper een rondje mee, en stellen tot onze teleurstelling vast dat er van modder, slijk, smerige toestanden,… nog geen sprake is.  De weergoden zijn gunstig gestemd, zo blijkt.  Op zich een goede zaak, het wordt een snelle cross (Wat Zwijnaarde meestal wel is …), maar doet de discussie bij heel wat ouders weer oplaaien.  “Wij hebben pinnen van 9 gestoken … moet dat wel?” …  “Eu … onze atleet doet voor het eerst mee … het zal toch met de normale sportschoenen zijn hoor … dit lijkt wel op een parkloop”.

3 November … de start van seizoen 2018-2019 ; als we hierover kunnen debatteren onder het blauw-gele zeil ; dat belooft J

Het strijdperk breekt open…

De benjamin Dames staan met gespannen kuiten voor de startlijn.  Altijd leuk om de stress bij onze jonge dames af te lezen als de ‘strenge’ jury passeert om te zien wie een stapje te ver vooruit gezet heeft.  Respect voor die gasten hoor… ze doen het maar …

En dan die onvermijdelijke “KNAL”.  Met de vingers nog in de oren wordt de eerste spurt ingezet.  Dit gaat veel te snel dames !  Maar we worden als supporter gewoon van onze sokken geblazen.  Onze Ratleetjes (weet je nog ; De Rieme Atleten werden officieel door ons bestuur hernoemd tot Ratleten*)

Tijdens de eerste wedstrijd (Benjamin Dames 2011) verdedigde Maud De Pauw onze kleuren met een verdienstelijke vijfde plaats.  De wedstrijd daarop (Dames 2010) veroverde Leontine Van Baeveghem de tiende plaats, op de voet gevolgd door Helena Keymolen (15e), Febe Degrade (35e), Alessia Sesay (43e) en Famke Verhamme (45e).  De toekomst is verzekerd, onze jonge krijgers toonden zich als stevige tegenstanders.  Dames – de trots was van jullie gezicht af te lezen … en terecht hoor !!  Goed gedaan.

Het seizoen is nu ontegensprekelijk op gang getrokken.  Zelfs de meest kritische Riemenees (ook dit woord veroverde een plaats in het woordenboek na lange discussie in het bestuur*) kan niet meer ontkennen dat ons jong talent garant staat voor jaren cross plezier. 

Even later komen de jongens aan de startlijnen.  Ook hier zien we wel wat aarzelingen bij de opstart.  Tja… we moeten toegeven dat het best verwarrend is op twee startlijnen te tekenen op je veld.  Het vereist best wat voorkennis om de juiste interpretatie te geven.  Gelukkig kunnen onze Ratleten rekenen op de deskundigheid van de aanwezige jeugdtrainers.

Bij de Benjamin jongens hebben we ook twee wedstrijden voor de boeg.  We vinden het spijtig geen atleten aan de start te zien met Blauw-Gele kleuren voor de wedstrijd van 2011.  Maar dat wordt meer dan goedgemaakt door onze krijgers van 2010 !  Yenthen Delporte (18e), Thor Van Acker (28e) Rune Mathieu (30e) verdedigen onze kleuren met stip.  Way to go Guys !!

Het gaat in een strak tempo voort !  Gemiddeld om de zeven minuten weerklinkt een kanonschot, waarna de atleten zich op gang trekken.  We vinden zelf niet de tijd om tussen de druppels door ons een weg te banen naar het punt waar we 3 keer onze Ratleten te zien krijgen.  Balancerend tussen ‘smossen en stappen’ horen we de pupillen uit de startbox knallen.  Zowel de dames als de heren tonen zich in de 4 aankomende manches als ware strijders.

Bij de dames met geboortejaar 2009 vinden we drie dappere krijgers terug;  Cato Marlier (14e) , Marthe De Pauw (20e) en Flore De Rijcke (28e) weten zich een weg te banen in de groep atleten naar de finish.  En zoals we het in Don Bosco gewoon zijn, kunnen we het podium niet meemaken, omdat achter ons een nieuw startschot ontplooit.  We krijgen even respijt omdat onze 2008 dames genieten van een vrij weekend…

De Pupillen heren 2009 staan met maar liefst 44 te drummen aan de start.  Onze fiere krijger Lars Van Der Leene staat als enige Viking in Blauw-Gele tenue.  Maar alleen ben je nooit hé, als je bovenaan het podium staat met een gouden medaille rond je nek.  Goed gedaan kerel !!       
Inmiddels zijn de heren 2008 ten strijde getrokken.  We hebben de smaak van de medailles te pakken… Miro De Smet (3e) vecht zich dapper naar het podium en wordt opgejaagd door Jarre Verstraete die een 18e plaats wist te veroveren en zo een pak atleten achter zich liet.

In hels tempo worden de wedstrijden op gang getrokken.  We krijgen nauwelijks de tijd om te  genieten aan de rode tent (met rode neus J J) van onze feestdag.  Even denken we er aan om de wedstrijdorganisatie aan te spreken en zo de rechten van de supporter aan te kaarten… echter realiseren we ons dat de sterke prestaties van onze Ratleetjes onze stoutste verwachtingen overstijgen.  Daarom doen we dit – zij maken ons trots !!  Op naar de miniemen;

Ook hier zien we een eenzame strijder bij de dames 2007 aan de start.  Louisa De Kesel (13e) strijdt voor de Vikingvlag.  Stevige prestatie van een stevige dame !  Well Done.              
In de volgende reeks strijden de dames 2006 voor de beste stek.  Binnen een goed vertegenwoordigde Viking delegatie zien we onze vier dames op sterke plaatsen eindigen.  Alyssa Potie (5e) komt over de finish gestormd, met haar zus Ilona Potie (10e) in het kielzog.  Jana Van Der Leene (12e) perst er nog een spurtje uit vlak voor de finish en weet zich zo naar een sterke plaats te banen.  De Viking trots bij de miniemen dames wordt volmaakt door Bauke Verstraete (22e)!  Stuk voor stuk een fantastisch resultaat dames !

De droge lucht begint zijn parten te spelen, maar we laten ons niet doen.  We besluiten nog even de wind vanuit het ZZO te trotseren.  De bolle rode kaakjes bij collega supporters verraden dat zij toch wat meer tijd tussen de wedstrijden door hebben genomen … tja … we kunnen hen geen ongelijk geven, maar een reporter “has to do what a reporter has to do”- en dat is opletten en wedstrijden volgen. 

Zo gezegd – zo gedaan ; de heren van 2007 trappelen bij het vertrek hun spieren warm.  BBAANNNGGG.  Eerste spurtje is een feit.  Het parcours van 1.900 meter maakt een verschil met voorgaande jaren, maar we moeten niet onderdoen !  Milan Hebberecht (12e), Mathis Devlamynck (17e) en Liam Van Bambost (24e) tonen dat we er ook dit seizoen weer staan !

Zo komen we tot het einde van onze verslaggeving voor de jeugd.  Hoewel de droge lucht vanuit voormelde windstreek ons echt wel parten begint te spelen, bijten we door.  Als onze atleten kunnen afzien, dan moeten wij dat ook kunnen.  Een Rieme Supporter moet woelige watertjes kunnen doorzwemmen…

Xander Seselle (5e) komt als eerste Ratleet over de meet.  Na een spelletje ‘Haasje Over’ finishen Tibo Welvaert en Lowie Wauters respectievelijk op de 8e en 9e plaats, opgejaagd door een straffe prestatie van Xylian Meyvaert (12e).  Ziezo gaste … dat ze komende maanden maar opletten voor de Vikings !

Het moet gezegd.  Het nieuwe jaar is op gang getrokken in stijl.  Onze jeugdige Vikings vormen een trots voor AS Rieme vandaag.  We kunnen niet wachten tot onze volgende ontmoeting in Aalter.  Eveneens is onze VLOTTE PEN van stal gehaald en zullen we (als we de trofee terug vinden uit onze gerenoveerde kantine)… de traditie verder zetten.  Benieuwd wie volgende week de pen ter hand zal nemen …

Namens de Vlotte Pen

* Authentiek – raadpleeg gerust een bestuurslid.

2 gedachten over “Veldloop te Zwijnaarde op 3/11 – jeugd”

  1. Proficiat iedereen met deze mooie resultaten! Super gedaan!
    En bedankt voor het leuke verslag Tom.

Reacties zijn gesloten.